تبلیغات
از هر دری سخنی - سراب دربند صحنه استان کرمانشاه


لطفا از تمام مطالب بازدید فر مائید- همه آنچه می خواهید اینجاستکرمانشاه با آب و هوای معتدل کوهستانی سراب‌های زیادی را در خود جا داده و یکی از زیباترین سراب‌های استان، سراب دربند صحنه در شهرستان صحنه در پنجاه و پنج کیلومتری کرمانشاه و میانه‌ راه کرمانشاه-همدان است.

این سراب در دربند و در میان دره‌ای زیبا که درخت‌های زیادی آنرا احاطه کرده، قرار گرفته است و در کنار این سراب، آبشار زیبایی وجود دارد؛ این آبشار به نام آبشار خشکه معروف است و در فصل بهار زیبایی دوچندانی به سراب صحنه می‌دهد. سراب صحنه در شمال شهر صحنه و در محلی به نام دربند واقع شده كه مزارع صحنه را آبیاری می كند.در كنار این سراب آبشاری زیبا وجود دارد كه آب آن با فشار زیاد از شكاف كوهی بیرون می ریزد.این آبشار در فصل بهار از مكانهای دیدنی و زیبای صحنه محسوب می شود اما در هر فصل دیگری نیز جلوه ای خاص دارد. سراب دربند صحنه از چهار چشمه اصلی سرچشمه گرفته و باعث تشكیل آبشاری شده كه آب آن از شمال به جنوب جریان دارد.

در سمت راست این سراب، گور دخمه‌ای در دل کوهی که با نام شوق‌علی شناخته می‌شود، وجود دارد و مردم بومی نام‌های مقبره کیکاوس، فرهاد تراش و گور شیرین و فرهاد را بر آن گذاشته‌اند.

وجود چشمه سارهای زیبا، آب و هوای مطبوع، تنوع گیاهی و درخت‌های انجیر و گردو در کنار آثار تاریخی، شهرستان صحنه را از پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر بهره‌مند ساخته است.

این سراب و آبشار زیبایش و در کنار آن گور دخمه تاریخی فرهاد تراش هر ساله شاهد حضور گردشگران زیادی از سراسر کشور است، تاکید کرد: مردم این منطقه مهمان‌نواز هستند و مسافرانی که به اینجا می‌آیند، خاطره‌ای خوب در ذهنشان ثبت می‌شود.
طبقه بندی: اماکن تفریحی-زیارتی، 

تاریخ : 28 مرداد 94 | 18:03 | نویسنده : افشین سنجابی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب از هر دری سخنی نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By: choharghapi.mihanblog.com:.


  • ایران اسکوتر