تبلیغات
از هر دری سخنی - فواید سبوس برنج


لطفا از تمام مطالب بازدید فر مائید- همه آنچه می خواهید اینجاستسبوس برنج پوسته قهوه ای رنگی است که برنج سفید را در بر گرفته است. این پوسته بوسیله ی آسیاب ها و دستگاه های ساینده از برنج جدا شده و برنج سفید به دست می آید. این غشاء قهوه ای رنگ سرشار از ویتامین ها ، موا د معدنی و پروتئین است.سبوس منبع غنی از ویتامین های گروه است.این ویتامین ها ، اعمال متابولیکی مختلفی را در سیستم اعصاب ، سلول های خونی و عضلات انجام می دهد.

علاوه بر این این گروه از ویتامین ها برای حفظ سلامت مو مهم و ضروری هستند. کمبود ویتامین های گروه B عامل اصلی پیری و سفید شدن و ریختن موهاست. وجود قابل توجه ویتامین B  در سبوس برنج سوخت و ساز سلول های زنده و فعال پیاز مو را تحریک می کند و تاثیر بسزایی در حفظ و رشد موها و جلوگیری از ریزش آنها دارد.

برای بهره مند شدن از ویتامین ها و مواد معدنی این ماده مغذی می توانید از جوشانده سبوس برنج استفاده کنید.به این ترتیب که مقداری از سبوس را در داخل آب بجوشانید سپس سبوس آنرا دور بریزید و به صورت چای مصرف نمائید. یا در غذاهایی که حالت مایع دارند مثل انواع سوپ ها و آش ها ریخته و میل نمائید.

جلوگیری از سفید شدن مو نیز یکی دیگر از خواص بی نظیر سبوس برنج است. برای سیاه شدن و جلوگیری از سفیدی زود رس موهایتان روزانه نیم سیر سبوس و لیمو عمانی را در کمی آب بجوشانید ، صاف کرده و پس از دم کردن میل نمائید.

ادامه دارد...
طبقه بندی: آموزشی، 

تاریخ : 30 مرداد 94 | 21:27 | نویسنده : افشین سنجابی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب از هر دری سخنی نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By: choharghapi.mihanblog.com:.


  • ایران اسکوتر