تبلیغات
از هر دری سخنی - فواید سبوس برنج


لطفا از تمام مطالب بازدید فر مائید- همه آنچه می خواهید اینجاستیکی دیگر فراورده های سبوس برنج عصاره سبوس برنج است که تاثیرات مختلفی روی پوست بدن دارد. از جمله این تاثیرات  حفظ رطوبت پوست، روشن کردن پوست و کاهش چین و چروک پوست است.

عصاره سبوس برنج با تشکیل یک لایه روی پوست بعد از شست و شو از خشک شدن پوست جلوگیری کرده و از پوست محافظت می کند. همچنین اسید های چرب موجود در روغن سبوس برنج به سلول های شاخی و مرده سطح پوست متصل شده و آنها را به آرامی از روی پوست بر می دارد. این امر باعث می شود پس از ماساژ ملایم با روغن سبوس برنج ، پوست شما کاملا" صاف ، نرم و براق شود.

از سبوس برنج به عنوان یک لایه بردار برای پوست های کثیف و جوش های ریز نیز می توانید استفاده کنید . یک قاشق غذاخوری سبوس ، یک زرده تخم مرغ ، کمی عسل و یک قاشق چایخوری شیرخشک را با هم مخلوط کرده به طوری که تا حد معینی رقیق شود . این خمیر را روی پوست صورت قرار داده به مدت 20 دقیقه به حال خود گذاشته و سپس از روی پوست جدا کنید.

در رابطه با سبوس برنج این نکته را نیز مد نظر داشته باشید همانگونه که کاهش یا مصرف نکردن سبوس در سیستم گوارشی بدن اختلال ایجاد می کند ، افراط و زیاده روی در مصرف سبوس نیز عوارضی همچون انسداد روده و اسهال بهمراه دارد.   

                                                                                  وحید کیانپور

کارشناس ارشد گیاهان و مواد

اولیه دارویی

برگرفته از پیک سلامتطبقه بندی: آموزشی، 

تاریخ : 30 مرداد 94 | 21:50 | نویسنده : افشین سنجابی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب از هر دری سخنی نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By: choharghapi.mihanblog.com:.


  • ایران اسکوتر