تبلیغات
از هر دری سخنی - اشتباهات زوج های جوان


لطفا از تمام مطالب بازدید فر مائید- همه آنچه می خواهید اینجاستدر ادامه مطلب به این عادت های اشتباه و راه کارهای جایگزین خواهیم پرداخت:

اشتباه اول: فقط دنبال مقصر هستند

بعضی زوج ها مدام به هم ایراد می گیرند و از هم انتقاد می کنند. در زندگی این زوج ها هر اتفاق ناگواری با جملاتی مانند" چرا کاری کردی که این اتفاق بیافتد؟" همراه می شود. دلیل گفته شدن چنین جملاتی هم این است که این زوج ها دنبال مقصر هستند و نمی خواهند برای حل مساله بوجود آمده فکری کنند. در ایرادگیری معمولا زوج ها فقط نقاط منفی یکدیگر را می ببینند که باعث می شود یکی از زوجین در موضع قدرت قرار گیرد و آنقدر به خودش حق دهد تا جز در زمان به کرسی نشستن حرف خودش ، راضی نشود. این افراد احساس می کنند که همیشه طرف مقابلشان اشتباه می کند و آنها هیچگاه اشتباه نمی کنند و با ایرادگیری به نوعی دنبال تایید خودشان هم هستند.

راه درست: لطفا با دقت گوش کنید

زوج ها بهتر است بجای اینکه مدام از هم ایراد بگیرند ، مهارت گوش کردن را در خودشان بالا ببرند. بعضی موقع ها بدلیل اینکه زن یا مرد بدرستی به حرف های همسرش گوش نمی دهد ،ممکن است از جمله ای برداشت اشتباه کند و همین عاملی برای جر و بحث شود.گاهی هم ممکن است قصد زن یا مرد از گفتن جمله ای ایرادگیری نباشد ، ولی چون طرف مقابل بدرستی گوش نمی کند ، برداشت اشتباهی داشته باشد. بهترین حالت گوش دادن اینست که هر فرد فعالانه گوش کند یعنی علاوه بر معنی جمله طرف مقابل ، احساسات اورا هم درک کند تا منظور اورا بهتر بفهمد.

ادامه دارد...
طبقه بندی: آموزشی، 

تاریخ : 31 مرداد 94 | 17:38 | نویسنده : افشین سنجابی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب از هر دری سخنی نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By: choharghapi.mihanblog.com:.


  • ایران اسکوتر