تبلیغات
از هر دری سخنی - نیمه تاریک وجود


لطفا از تمام مطالب بازدید فر مائید- همه آنچه می خواهید اینجاستدرک عظمت کامل ما در تصورمان نمی گنجد . اگر همچون من باور داشته باشد که ما نقش همه بشریت  را در خود داریم ، می توانیم توامان والاترین انسان مورد ستایشتان و پست ترین فرد مورد تصورتان باشید. مطالب این کتاب درباره ی آشتی کردن با همه ی جنبه های شخصیتی ست، هر چند گاه این جنبه ها متضاد به نظر می رسند.

بیل اسپینوزا می گوید: هر آنچه نمی توانید باشید مانع از بودن شما می شود.

باید بیاموزیم که به تمامی وجود خود اجازه ی بودن دهیم. برای آزاد و مستقل بودن باید بتوانید باشید و دستیابی به این مهم مستلزم آنست که از داوری خود دست بکشیم. ما باید خود را برا ی انسان بودن و کاستی داشتن ببخشیم ، زیرا هنگامی که خود را مورد قضاوت قرار می دهیم ، خود به خود نسبت به دیگران  پیش داوری روا می داریم و آنچه به دیگران می کنیم، به خود نیز می کنیم. جهان آیینه ای برای بازتاب درون ماست. هنگامی که بتوانیم خود را بپذیریم و ببخشیم ، خود بخود می توانیم دیگران را نیز بپذیریم و ببخشیم. آموختن این درس برای من کار چندان ساده ای نبود.

سیزده سال پیش ، روزی خود را بر سنگفرش مرمرین و سرد  حمام یافتم . بدنم درد می کرد و نفسم بدبو بود. شبی دیگر آکنده از خوشگذرانی و مصرف مواد مخدر و در پی آن داشتن حالت تهوع را سپری کرده بودم. برخاستم و خود را در آیینه نگاه کردم. می دانستم که دیگر نمی توانم به این وضع ادامه دهم. با وجودی که بیست و هشت سال از عمرم می گذشت، هنوز انتظار داششتم کسی از راه برسد و حال مرا خوب کند، اما آنروز صبح متوجه شدم که قرار نیست کسی بیاید،نه مادرم نه پدرم و نه حتی شاهزاده رویاهایم سوار بر اسب سفید!

ادامه دارد...

 
طبقه بندی: روانشناسی، 

تاریخ : 2 شهریور 94 | 21:05 | نویسنده : افشین سنجابی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب از هر دری سخنی نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By: choharghapi.mihanblog.com:.


  • ایران اسکوتر