تبلیغات
از هر دری سخنی - حرکاتی برای تقویت عضلات کمر


لطفا از تمام مطالب بازدید فر مائید- همه آنچه می خواهید اینجاستکمر یکی از قسمت های پرکار بدن است ویکی از شایع ترین مفاصلی است که دچار آسیب می شود . کمر از عضلات بزرگ وقوی تشکیل شده که روی بیشتر حرکات روزانه  ای که انجام میدهید مؤثر است . داشتن عضلات کمری قوی به شما این امکان را می دهد تا فعالیتهای روزانه خود را به خوبی انجام دهید وهمچنین هنگام ایستادن ونشستن بدنتان در وضعیت مناسبی قرار گیرد تا از دردهای کمر مصون بمانید در صورتی که از آسیبهای شدید  کمر رنج می برید بهتر است پیش از انجام این حرکات ، ابتدا با پزشک مشورت کنید .


حرکت اول :

از یک میله بارفیکس به نقطه ای مشابه آویزان شوید، طوریکه  دستهای شما کمی بیشتر از عرض شانه باز شود وتا جاییکه برایتان امکان دارد ، خودتان رابالا بکشید ، حالا به آهستگی خودرا  پایین بیاورید تا به نقطه شروع برسید، طوری که آرنج شما درحالت نیمه خمیده  باشد.


حرکت دوم:

 روی شکم دراز بکشید ودستها را جلوی سر قرار داده و کف دستهایتان راروی زمین بگذارید . سینه و دستهایتان راتا جاییکه می توانید اززمین بلند کنید وتماس سایر قسمتهای بدن را بازمین حفظ  کنید . حالا در حالیکه دستها را به حالت  کشیده وجدا از سطح زمین نگه داشته اید ، به آهستگی آنها را به سمت عقب بدن حرکت دهید . سپس دوباره دستهارا به سمت جلو آورده وسینه را روی زمین برگردانید وحرکت را مجددا" از ابتدا شروع کنید .


هر دو حرکت فوق را سه نوبت در روز ودر هر نوبت ده مرتبه تکرار کنید .

انجام حرکات زیر به همه کسانی که می خواهند در آینده دچار کمر درد نشوند توصیه می شود :

حرکت اول :

وسط کش ورزشی راروی زمین گذاشته وروی آن بایستید ودوسر آنرا با هریک از دستهایتان بگیرید از ناحیه کمر خم شوید تا بدن شما زاویه 45درجه بگیرد در حالیکه دستهایتان را صاف نگه داشته اید تا جاییکه می توانید آنها را به موازات هم بالا بیاورید. این تمرین علاوه بر عضلات کمر ، عضلات شانه را نیز در گیر می کند این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید .


حرکت دوم:

پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید  .پای چپ خودرا کمی عقب ببرید تا جاییکه بتوانید به راحتی به جلو خم شوید وکمر خود را تا حد امکان موازی با سطح زمین قرار دهید .در این حالت با دست چپ وزنه ای را بلند کنید واجازه دهید دست شما در حالت آویزان وصاف قرار بگیرد حال همانطور که وزنه را در دست گرفته اید سعی کنید آنرا بالا آورده وبه سینه خود نزدیک کنید. سپس دوباره وزنه را پایین بیاورید سعی کنید کنترل کاملی روی بالا وپایین آوردن وزنه داشته باشید این حرکت را برای دست راست نیز تکرار کنید هنگام این تمرین می توانید دستی را که وزنه حمل نمی کند را روی تکیه گاه یا روی پای جلوتر قرار دهید . این حرکت را ده بار در هر سمت  تکرار کنید . 

برگرفته از پیک سلامت


سهم ما از شادی های اطرافمون چقدره؟
طبقه بندی: آموزشی، 
برچسب ها: کمر، بدن، آرنج شکم، سینه، وزنه، کش ورزشی، شانه،  

تاریخ : 7 شهریور 94 | 20:54 | نویسنده : افشین سنجابی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب از هر دری سخنی نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By: choharghapi.mihanblog.com:.


  • ایران اسکوتر